WITAMY

Deklaracja dostępności strony internetowej
Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
w Oświęcimiu

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Oświęcimiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Oświęcimiu.

Data publikacji strony internetowej: 2015-02-19.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2016-10-28.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

niezgodności:
  • część plików nie jest dostÄ™pnych cyfrowo,
  • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,
wyłączenia:
  • mapy sÄ… wyłączone z obowiÄ…zku zapewniania dostÄ™pnoÅ›ci.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-29. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Bożena Zacna Czaja, bozena.zacnaczaja@powiat.oswiecim.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 515 116 913. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Rodzic, opiekun prawny, peÅ‚noletni uczeÅ„ ma prawo do wystÄ…pienia z Å¼Ä…daniem zapewnienia dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej strony internetowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w OÅ›wiÄ™cimiu, aplikacji mobilnej lub jakiegoÅ› ich elementu. Można także zażądać udostÄ™pnienia informacji za pomocÄ… alternatywnego sposobu dostÄ™pu, na przykÅ‚ad przez odczytanie niedostÄ™pnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartoÅ›ci filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgÅ‚aszajÄ…cej żądanie, wskazanie, o którÄ… stronÄ™ internetowÄ… lub aplikacjÄ™ mobilnÄ… chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądajÄ…ca zgÅ‚asza potrzebÄ™ otrzymania informacji za pomocÄ… alternatywnego sposobu dostÄ™pu, powinna także okreÅ›lić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w OÅ›wiÄ™cimiu powinnna zrealizować żądanie niezwÅ‚ocznie, nie później niż w ciÄ…gu 7 dni od dnia wystÄ…pienia z Å¼Ä…daniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Poradnia niezwÅ‚ocznie informuje o tym wnoszÄ…cego żądanie, kiedy realizacja żądania bÄ™dzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dÅ‚uższy niż 2 miesiÄ…ce od dnia wystÄ…pienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej nie jest możliwe, Poradnia może zaproponować alternatywny sposób dostÄ™pu do informacji. W przypadku, gdy Poradnia odmówi realizacji żądania zapewnienia dostÄ™pnoÅ›ci lub alternatywnego sposobu dostÄ™pu do informacji, wnoszÄ…cy żądanie możne zÅ‚ożyć skargÄ™ w sprawie zapewniana dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także zÅ‚ożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich www.rpo.gov.pl.

Dostępność architektoniczna

  1. GÅ‚owne wejÅ›cie do Poradni znajduje siÄ™ w prawym skrzydle budynku. Jest wejsciem wspólnym z jednostkami: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i MaÅ‚opolskie Centrum Doskonalnia Nauczycieli. Przy wejÅ›ciu do budynku znajduje siÄ™ podjazd dosotoswany dla osób niepeÅ‚nosprawnych.
  2. Na końcu wspólnego dla ww. jednostek korytarza, po lewej stronie, znajduje się winda dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Siedziba Poradni znajduje się na drugim piętrze. Ze względu na stan padnemii, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom i pracownikom Poradni, otowarte zsotało drugie wejście, ktore znajduje się po przeciwnej stornie budynku. Wejście to nie posiada windy dostosowanej dla osób niepełnosprawnych.
  3. Urządzenia sanitarne w tolacie dla pacjntów wyposażone są w poręcze dla osób niepenosprawnych.
  4. Parking przed budynkiem posiada wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
  5. Do placówki istnieje możliwość wejścia z psem asystentującym. Ze względu na to, że pacjentami Poradni są dzieci i młodzież, pies powinien mieć założony kaganiec.
  6. Placówka nie dysponuje programami, aplikacjami ułatwiającymi komunikację werbalną osobom słabosłyszącym.
  7. W Poradni nie istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu i on line.
  8. Do końca 2022 roku storna internetowa Poradni Psychologiczno - pedagogicznej w Oświecimiu zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych.

Aplikacje mobilne

Nie posiadamy aplikacji mobilnej.

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Oświęcimiu

Dyrektor: mgr Bożena Zacna - Czaja

ul. Bema 4,
32-600 Oświęcim

tel: +48 33 843 11 62 oraz 505 387 488

 

www.poradnia-oswiecim.pl
e-mail: info@poradnia-oswiecim.pl


Opracowanie: Profitnet.pl